Tagasiside meie tööle

Kui mind kutsutakse Drakadeemiasse nö loengut pidama, siis ma tegelikult tulen siia õppima. Kirglikud arutelud ja otsingud, see kõik paneb enda tegemiste üle sügavamalt järele mõtlema – nende kohtumiste mõju on alati laiem ja väljub ette seatud ülesande või päevakorra raamidest. Peale puht praktiliste nõuannete või kogemuste vahetamise toimub Drakadeemias midagi suuremat, mida võib vast kirjeldada sõnaga inspiratsioon. Drakadeemia on justkui üks omamoodi osakestekiirendi meie uute tekstide ja autorite tekkeväljas.
Martin Algus
näitekirjanik ja stsenarist
Drakadeemia on tõstnud tohutult mu enesehinnangut ja pannud endasse uskuma. Olen alates tutvumisest Drakadeemiaga teinud läbi suure seikluse. Minu tekstid on jõudnud suurele ja pisut väiksematele lavadele, teleekraanile ja kaante vahele ning pälvinud autasustamist. Kõige olulisemaks pean, et mul on tekkinud valikud ja näen sihti, mille täitmiseks leidub nüüd kogemust ja haritust.
Piret Saul-Gorodilov
drakadeemik
Olen saanud Drakadeemiast mõnusa kamba inimesi, kellega teatrist, kirjandusest ja kultuurist laiemalt rääkida. Tegemist on mõttekaaslastega, kellele läheb sinu loominguline tegevus korda ning kes annavad sulle meeleldi tagasisidet.
Tiina Laanem
drakadeemik
Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlustel, mis toimuvad üle aasta, on preemiasaajate hulgas alati autoreid, kes on koolituse saanud ning oma huvi näitekirjanduse vastu süvendanud just Drakadeemias. Olles kool, kus juba aastaid on järjepidevalt võimalik õpida teatritekstide kirjutamist, annab Drakadeemia nii alustavatele kui ka juba kogenumatele kirjutajatele võimaluse panna end autorina proovile erinevates teatriga seotud loomeprotsessides. Selle mõju on olnud märkimisväärne ja on loodetavasti jätkuv.
Heidi Aadma
Eesti Teatri Agentuuri dramaturg
Kui Drakadeemiat ei oleks, siis tuleks ta välja mõelda.
Urmas Lennuk
näitekirjanik
Drakadeemias olen veetnud hulga tunde inspireerivas seltskonnas ja genereerinud ideevõrseid, algusi ja lõppe, mis muidu oleksid olemata. Olen saanud tagasisidet, mis on väga palju aidanud mul oma ideede maailmas orienteeruda.
Malle Maltis
drakadeemik
Kuigi algselt tekkis Drakadeemia armastusest teatri ja teatritekstide vastu, siis aastad ja inimesed kujundasid sellest midagi suuremat. See on ainulaadne loovkirjutamise kool, kuhu on aastakümne jooksul on saanud kirjutamisest huvitatud inimesed koonduda. Nad tulevad oma loo ja taustaga, õpivad, kirjutavad, osad jäävad, teised lähevad, aga nad on saanud kummalise kogemuse, mis neid saadab alati, kui nad tühja paberilehe ettevõtavad või neid tabab inspiratsioon. See kogemus aitab neil paremini ja loovamalt kirjutada.
Madis Apsalon
drakadeemik
Head dramaturgiat on Eestis hädasti vaja. Teatritekstide rolli nii kultuuris kui ühiskonnas laiemalt on raske üle hinnata. Seejuures torkab Eestis juba pikemat aega eriti silma ühiskonnakriitiliste ja lasteteatri tekstide puudus. Kõik meetodid, mis aitavad noortel kirjutajatel edeneda, on palavalt oodatud! Seejuures pakuvad Drakadeemia kursused juba kümmekond aastat kõigile huvilistele tänuväärt võimalust oma näitekirjutamise huvi arendamiseks.
Eva-Liisa Linder
EMTA lavakooli teadur
Enne Drakadeemiat süstemaatilisem näitekirjanike õpetamine puudus ega ole seda mujal tänapäevanigi. Drakadeemia on jõudu mööda pööranud tähelepanu ka lavastusdramaturgi ameti olulisusele. Kui häid teatrile kirjutajaid kasvab välja nii Drakadeemiast, lavakunstikoolist, teatritest kui mujaltki, siis lavastusdramaturgi kui ameti puudumine on Eesti teatri üks silmatorkavamaid kitsaskohti.
Madli Pesti
teatriuurija ja -kriitik
Drakadeemia suhtumist kirjutamisesse, autoritesse ja loomeprotsessi iseloomustab lustlik uudishimu, kelmikas kriitilisus ning suur armastus teatri ja kirjanduse vastu. Drakadeemia on juba aastaid aktiivselt kummutanud müüti, et kirjutamine on ainus loomevorm, mida ei saa õpetada. Kuna kirjaniku töö teeb temast üksiklase, on see meeletu õnn, kui tal õnnestub leida oma kogukond, kes teda mõistab ja toetab. Mulle näib, et Drakadeemias on tõenäosus oma kogukonda leida väga suur.
Jim Ashilevi
kirjanik ja näitleja