Jaanuaris algab täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamise kursus
22 nov. 2017

Täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamise kursus

Kursuse käigus kirjutab iga osaleja oma idee põhjal mängufilmi stsenaariumi. Idee arendamine stsenaariumiks toimub samm-haaval: alustame lühematest vormidest, millele üha detaile lisades saame mai lõpuks valmis stsenaariumi. Teksti kirjutamine toimub terve kursuse vältel ja jooksvalt annavad sellele tagasisidet nii juhendaja Margit Keerdo-Dawson kui kursusekaaslased.

Kursuse sissejuhatuseks vaatame filmi ja uurime, kuidas see kirjutatud on ja kuidas lugu dramaturgiliselt toimib. Oma teksti arendamise käigus käsitleme olulisemaid dramaturgilisi võtteid, räägime stsenaariumi vormistamisest ja filmilikust loojutustamisest. Käsitleme karakterit ja seda, milline dramaturgiline roll on tegelastevahelistel suhetel. Lugude süžee arendamise käigus uurime konflikti olemust ja seda, kuidas konflikt ja loo ülesehitus omavahel seotud on. Räägime loo mõjust vaatajale ning veel paljust muust, mida stsenaariumi valmimiseks vaja võib minna ja mis stsenaariumite arendamise käigus päevakorrale tõuseb.

Kõrvale uurime näiteid erinevatest stsenaariumitest ja filmidest. Räägime stsenaristi ameti praktilisest poolest – projekti arendamisest ja mida stsenarist saab ära teha selleks, et tema lugu jõuaks ekraanile. Kutsume külla produtsent Anneli Ahvena, kes jagab teadmisi filmitegemise protsessist pärast stsenaariumi valmimist ja sellest, kuidas filmigrupis teised loovisikud stsenaariumiga töötavad.

Lisaks auditoorsetele tundidele toimub terve kursuse jooksul iseseisev kirjutamine ja kursusekaaslaste tekstide lugemine.

Ootame kursusele inimesi, kellel on varasem kirjutamiskogemus proosa või näitekirjanduse vallast või kellel on olnud kokkupuude filmitegemise või filmistsenaariumi kirjutamisega. Eeliseks (kuid mitte kohustuslik) on varasem filmialane haridus.

2017. aastal toimunud täispika mängufilmi stsenaariumi kirjutamise kursusel osalenud Anu Piirisild ütleb kursuse kohta:
Julgustan huvilisi usaldama oma stsenaristi tee algust juhendaja Margit Keerdo-Dawsoni kätte, sest ta tõesti tunneb asja ja jaksab pühenduda igale küsimusele. Õppemetoodika ja hästi ajastatud vaheetappide tähtajad toetavad eesmärgini jõudmist ning filmipraktikutest külalised aitavad mõista filmimaailma telgitaguseid. Võta oma sahtlist lugu kaenlasse ja kandideeri kursusele!

Tunnid toimuvad laupäeviti 13.01, 20.01, 27.01, 17.02, 24.03 ja 26.05.2018 kl 11-15 Drakadeemias aadressil Vene tn 6, Tallinnas.

Kursuse tasu: 330 eur (tasudes kogu summa hiljemalt 12.01.2018) või 2x 180 eurot (tasudes kursuse tasu kahes osas, arve tähtajad 12.01. ja 01.03.2018).

Kandideerimine kursusele toimub 22.11.-27.12.2017. Kandideerimiseks tuleb täita allolev ankeet ja üles laadida loovtöö. Kõigi registreerunutega võtab juhendaja ühendust ja annab järgneva kohta täpsemat infot.

Küsimustele vastab juhendaja aadressil margit@drakadeemia.ee.