2 apr. 2019

Stsenaristika linnalaager

Stsenaristika linnalaagris arendatakse täispika mängufilmi stsenaariumi mustandit.
2-päevase põneva ja intensiivse töötoa eesmärk on toetada autoreid stsenaariumi loomisel ja arendamisel. Töötuppa ootame osalejaid, kellel on olemas ühe stsenaariumi terviklik mustand. Kahe päeva jooksul lahatakse üheskoos osalejate tekste. Sinna vahele uuritakse võrdluseks näiteid ja teooriat vastavalt autorite ja lugude vajadustele. Põhiteemad, mida töötoas käsitletakse: karakter, konflikti olemus, teema, loo ja stseeni ülesehitus, visuaalne loojutustamine. Töötuba pakub autoritele värsket kõrvalpilku ja inspiratsiooni ning on väga praktilise väärtusega, sest aitab kirjutajatel projektiga järgmisesse etappi jõuda.

Osalejaid võetakse gruppi maksimaalselt 8.
Laager toimub Drakadeemias (Vene tn 6, Tallinn) 25-26.05, mõlemal päeval kl 11-18.

Kursust juhendab Margit Keerdo-Dawson, kes on tunnustatud stsenarist, filmiekspert ja õppejõud. Loe lähemalt Margiti kohta siit.

Kursusel osalemise tingimused:
Osalejal peaksid olema varasemad loovkirjutamise kogemused. Kasuks tuleb varasem stsenaariumi kirjutamise kogemus (näiteks lühifilm), kuna pika vormi puhul tuleb kasuks, kui autoril on visuaalse loojutustamise kogemus. Kui varasem kogemus puudub, siis see ei saa takistuseks, sest otsus langetatakse esitatud töö põhjal.
Osaleda võivad nii algajad, kellel on varasem kogemus teistes vormides (proosa, näidend) kui ka kogenud stsenaristid.
Stsenaarium võiks olla esitatud standartses vormistuses. Vt näidet siit.

Kursuse osalustasu on 160 eurot ja maksetähtaeg on 24. mai.

Kandideerimise tähtaeg: 1. mai.
Kandideerimiseks tuleb all täita ankeet ja laadida üles:
– lühike loominguline CV
– Lühikokkuvõte stsenaariumist (1-2 lauset)
– Sünopsis (1 lk)
– Stsenaarium (standartses vormistuses 75-100 lk)

Kõik kandideerijad saavad kinnituse dokumentide juhendajale laekumisest juhendajalt. 8. mail teatatakse kõigile kandidaatidele, kas nad on kursusele vastu võetud.
Kui teil esineb tehnilisi tõrkeid kandideerimisvormi täitmise või dokumentide üleslaadimisega või te ei saa kinnitust laekumise kohta 24h jooksul, kirjutage tõrkest palun aadressile siret@drakadeemia.ee.

CV:

Lühikokkuvõte (1-2 lauset):

Sünopsis (1 lk):

Stsenaarium (standartses vormistuses 75-100 lk):