7 aug. 2019

Loovkirjutamine Jim Ashileviga

Kirjaoskus on elementaarne, aga loovkirjutamine on erioskus. Mis paneb teksti tööle? Lihtsaid vastuseid siin pole, küll aga palju huvitavaid näiteid maailmakirjandusest, mis inspireerivad edasi küsima. Ja lõpuks loodetavasti kirjutama. Mitte kellegi teise moodi, vaid enda moodi, oma häälega. Sest kui sina oma lugu ei räägi, siis kes seda teeb?

Jim Ashilevi on Tallinnas sündinud kirjanik, kes seisab ühe jalaga kirjandusmaailmas, teisega teatris. Teadlikult alustas ta kirjutamisega 12-aastaselt, kui hakkas joonistama koomikseid tulnukatest, vampiiridest ja zombidest. Jim on avaldanud kuus raamatut, mille seas on kaks romaani ja kaks näidendit. Neis kõigis on kahetsusväärselt vähe tulnukaid, vampiire ja zombisid.

Drakadeemia sõber on Jim olnud juba pikka aega. Nüüd aga annab ta lõpuks Drakadeemias ka kursuse! Kuue loeng-seminari raames tutvustab Jim kirjanikuks olemise köögipoolt, julgustab osalejaid oma kirjanduslikku häält leidma ning avab tagasiside saamise ja kirjastamise tagamaid. Ühiselt analüüsitakse tekstinäiteid ja tehakse lühikesi kirjutamisharjutusi. Kursusele on oodatud nii suurte kui väikeste kogemustega kirjutamishuvilised; luuletajatest blogijateni, reklaamikirjutajatest stsenaristideni.

Kohtumised toimuvad 10.09, 17.09, 01.10, 08.10, 15.10 ja 22.10  kl 17.30 – 20.30 Drakadeemias aadressil Vene 6, Tallinn.
Kursusel osalemise tasu soodushind 170 eurot kehtib kuni 23.08. Alates 24.08 on kursuse hind 205 eurot.
Kursusele võetakse vastu kuni 20 inimest. Osalejate väljastatakse kursuse lõpus tõend.

Kursusele pääseb registreerimise alusel kuni grupi täitumiseni. Registreerumiseks tuleb täita allolev vorm ja lisada manusena üks endakirjutatud tekst. Teksti soovib juhendaja lugeda selleks, et saada aimu, mis žanris osaleja kirjutab ja kuidas ta kirjutab. Sellele ei anta hinnangut ega seata mingisugusesse pingeritta. Tekst on võimalus Jimil tulevase kursuslasega läbi selle töö veidi tuttavaks saada.

Teksti maksimaalne pikkus (olenemata žanrist): 2 lk.

Kui soovite kursuse osalustasu arvet firmale, kirjutage see soov sulgudesse pärast oma nime ja teiega võetakse ühendust firma rekvisiitide osas.

Ja kui teil esineb tehnilisi tõrkeid registreerumisvormiga, kirjutage aadressile siret @ drakadeemia.ee